مرجع مقالات رسمي آبزيان مرجع مقالات رسمي آبزيان .

مرجع مقالات رسمي آبزيان

غذاهاي فريز شده در تغذيه ماهي

غذاهاي 
فريز شده در تغذيه ماهي پيش تر غذاهاي زنده را ، زيرا زمان زيادي قابل به نگهداري نيستند مي بضاعت و توان فريز كرده تا در فصول ديگر هم حاذق به مصرف باشند . 

خوراك آبزيان
Image 
result for ‫غذاي ماهي چيست؟‬‎ 
پيش تر غذاهاي زنده را ، زيرا برهه زماني متعددي قابل به نگهداري نيستند مي توان فريز كرده تا در فصول ديگر نيز حاذق به مصرف باشند . 

1- جگر و دل گاو ، گوسفند و مرغ : سرشار از پروتئين بوده كه مي بضاعت پس از فريز كردن ، در هفته يك سري بار ماهي ها را با آن تغذيه كرد . 

نكته : اعتنا داشته باشيد در هر بار تغذيه ، مقدار كافي جگر يا دل به ماهي ها دهيد تا سبب ساز نفخ آن ها نشود . 

ياداوري : هيچ وقت يخ غذاي فريز گرديده را بوسيله آب گرم ، ذوب نكرده و اذن دهيد اندك قليل با هواي خارج نيز دما شود . 

2- دل گاو فريز شده : امروزه با ترقي تكنولوژي دسترسي به مواد مورد نياز هم پرسرعت و آسان خيس گرديده ، تا جايي كه ديگر لازم نمي‌باشد دل گاو را يخ زده كرده و مي توانايي از دل گاو فريز شده كه به صورت پولكي ساخته شده به اين مراد استعمال كرد .

3- كرم قرمز رنگ ( خوني ) يخ‌زده : كرم هاي قرمز رنگ ( خوني ) را نيز مي بضاعت يخ‌زده كرده و در مواقع نياز ، از آنها به كار گيري كرد . 

4- دافني يخ‌زده : معمولاً دافني ها زمان بسيار مقداري زنده مي مثل و در كليه ي فصول هم يافت نمي شوند ؛ كه مي بضاعت و توان در فصول بهار و فصل‌پاييز كه فراوانند ، آنان را يخ‌زده كرده و در بقيه فصل ها قضيه به كارگيري قرار بخشيد . 

نكته : دافني فريز شده در بازار موجود مي باشد كه براي ساكنان شهر ها طراحي گرديده است . 

5- كرم خاكي فريز گرديده : به عامل كمياب بودن كرم هاي خاكي در فصول سرد و اهميت آن در تغذيه ماهي ها ؛ امروزه كرم هاي خاكي فريز شده در بازار جانور مي باشد كه جانشيني براي كرم هاي خاكي زنده مي باشد . 

6- ميگو : همان گونه كه گفته شد ميگو سرشار از پروتئين بوده و از اين رو به چند صورت متعدد ( تخم ميگو ، مغز ميگو ، ميگوي زنده و . . . ) موضوع به كار گيري قرار مي گيرد . اما ساخت هر كدام نياز به محافظت ها و صرف دوران زيادي دارد ؛ كه به جاي آنها مي توان از ميگوي فريز شده به كارگيري كرد . 

2- بقيه غذاهاي زنده قابل فريز كردن : البته بقيه غذاهاي زنده را هم مي توان يخ‌زده كرده تا در مواقع نياز از آنها استعمال كرد ؛ ولي اعتنا داشته باشيد كه مصرف غذاها به رخ جديد موجب شادابي ماهيان نيز مي شود . 

تذكر : هيچ زمان ماهي زنده اي كه بدون دخالت شما ، در آب مرده ميباشد را فريز نكرده و به ماهي ها ندهيد . 


برچسب: خوراك آبزيان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۶:۳۳ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :